• Авторизация


Мельница - "Master of the Wind" 27-08-2008 20:58 к комментариям - к полной версии - понравилось!
Слушать этот музыкальный файл

In the silence of the darkness when all are fast asleep
I live inside a dream calling to your spirit
As a sail calls the wind, hear the angels sing

Far beyond the sun across the western sky
Reach into the blackness find a silver line
In a voice I whisper a candle in the night
We'll carry all our dreams in a single dream of light

Close your eyes, look into the dream
Winds of change will winds of fortune bring

Fly away to a rainbow in the sky gold is at the end for each of us to find
There the road begins where another one will end
Here the four winds know who will break and who will bend
All to be the master of the wind

Falling stars now light my way
My life was written on the wind
Clouds above, clouds below
High ascend the dream within

When the wind fills the sky the clouds will move aside
And there will be the road to all our dreams
For any day that stings two better days it brings
Nothing is as bad as it seems

Close your eyes, look into the dream
Wins of change will winds of fortune bring

Fly away to a rainbow in the sky gold is at the end for each of us to find
There the road begins where another one will end
Here the four winds know who will break and who will bend
All to be the master of the wind
вверх^ к полной версии понравилось! в evernote
Комментарии (4):
дашь ссылку, где скачала?
Милана_Из_Тени, да нигде не скачала: это же копия из чужого плеера!
Sergeant_T 29-08-2008-21:55 удалить
Песня хорошая, но лично мне больше понравилось исполнение Э. Адамса (manowar). Хотя данный факт нисколько не умаляет роль О'Шей в продвижении фольк-рока в нашей лианистой тундре и ее потрясающих вокальных способностей.
skyFAN 13-12-2009-13:33 удалить
Ответ на комментарий Sergeant_T # Sergeant_T, Да, в исполнении Manowar как-то более величественно звучит.


Комментарии (4): вверх^

Вы сейчас не можете прокомментировать это сообщение.

Дневник Мельница - "Master of the Wind" | Лучиэнь_ищущая_Тень - Падать не больно, вставать легко! (с) | Лента друзей Лучиэнь_ищущая_Тень / Полная версия Добавить в друзья Страницы: раньше»