• Авторизация


О книгах 16-06-2007 22:05


В колонках играет - Apocalyptica - Path vol. 2 (feat. sandra nasic)
Настроение сейчас - отличное (от чего?)

Чтобы почувствовать себя живым

чтобы быть добрее

чтобы не свихнуться. все нормально =)

P.S посмотреть фильм Вино из одуванчиков
комментарии: 0 понравилось! вверх^ к полной версии
brainstorm - storm without rain 16-06-2007 21:55
Слушать этот музыкальный файл

правильно майк) +1
комментарии: 0 понравилось! вверх^ к полной версии

Nightwish - While Your Lips Are Still Red 16-06-2007 20:45


http://www.youtube.com/watch?v=OwTtDr5JPz4
комментарии: 0 понравилось! вверх^ к полной версии
"население растет, а общее количество разума на планете - константа %-\" 16-06-2007 19:42


В колонках играет - The cranberries - Promises
Настроение сейчас - умение развеселить себя :) ЧО?? ЧО ЧОЧОчо ЧО???

Слабо смотреть шоу об экстрасенсах по тнт и искренне сопереживать? мне слабо

[213x213]
комментарии: 1 понравилось! вверх^ к полной версии
Theatre Of Tragedy - Fade 16-06-2007 09:14


Silky tidal waves
In the midst of summer
Trap door of our house
Sliding up and down
Days of childhood gleam
Do you still remember?
Nowhere have I seen
Shadows disappear
Ever since then


And I fade like the dew before the sun
Silence of our ceased memories
In our dreams, everything is just the same
Withering motions


Starkly impending days
A retrospect of golden sounds
The scent of falling rain
Recurring memories abound
The time that is to come seems like yesterday
Someone was there to see

End of the road
We all wait for this day
Everything has changed
I never wanted to stay
But now, everything was in vain
Withering motions


где скачать знаете;)
комментарии: 1 понравилось! вверх^ к полной версии
День кино 16-06-2007 00:58


В кинотеатре:
1.Фантастическая четверка 2: Вторжение Серебряного серфера
давно мне не было так жалко потраченного времени... ругайте но это ацтой.
2.13 друзей Оушена
после первого фильма пошло заметно лучше(возможно из-за купленных чипсов и фанты). Ничего выдающегося - скучно но терпимо.
Дома:
Терминал
Советую не пожалеете. мило
комментарии: 0 понравилось! вверх^ к полной версии
Ff7 advent children ost - Those who fight (piano version) 13-06-2007 22:21
Слушать этот музыкальный файл

тыц тыц тыц
комментарии: 0 понравилось! вверх^ к полной версии
Ensiferum - Tears 13-06-2007 19:48
Слушать этот музыкальный файл

Shadows of evening on a traveller's way
Destiny tells where the strange path will lead you
Alone I've been walking this path every day
under the stars and the white silver moon
I hear a song and I'm closing my eyes
while it's sound is carresing my poor and sad mind
Will you tonight give your promise to me
For one day the silence will sleep in your dreams

I've been waiting for so long time
to see the light of golden bright sun
I feel no sorrow in the heart of mine
for the tears of life are now gone

Winds are whispering in the sacred forest
dancing and singing with the red autumn leaves
These memories I could never forget
with rising sun I shall be here with thee
комментарии: 0 понравилось! вверх^ к полной версии
Avantasia - Avantasia(The metal opera pt. 1) 13-06-2007 19:45
Слушать этот музыкальный файл

Open my eyes
and see my bleeding wounded hands...
Feeling the pain too hard to stand. To stand...
Caught in the 'now and here'
while they are on the way.
Hiding imagination, leading us astray...

Use your mind!
You will leave the flesh dimensions behind.
Sanity can be the toll -
leading to the core of your soul.

We are the power inside, we bring you fantasy.
We are the kingdom of light and dreams,
gnosis and life: Avantasia!
We are the power inside, we bring you fantasy.
We are the kingdom of light and dreams,
gnosis and life: Avantasia! - Avantasia...


Walking along the icy gallery of pain.
Tell me now: What can keep the flame alive?
Lack of imagination - raising up the tower
where they hold our souls
to take away the tower.

Use your mind!
You will leave the flesh dimensions behind.
Sanity can be the toll -
leading to the core of your soul.

We are the power inside, we bring you fantasy.
We are the kingdom of light and dreams,
gnosis and life: Avantasia!
We are the power inside, we bring you fantasy.
We are the kingdom of light and dreams,
gnosis and life: Avantasia! - Avantasia...


Oh - Avantasia
Oh - I hear the voices
Oh - into the light
Oh - Avantasia...
комментарии: 0 понравилось! вверх^ к полной версии
Rhapsody - Holy thunderforce 13-06-2007 19:44
Слушать этот музыкальный файл

Face me evil bastards, smell the hate of angels
Glory, pride and bloodshed
Cowards and beholders, rapers of my wisdom
mix of dust and bones
Go back to your abyss, Algalord will not fall
but your heads will soon roll
Test the blade of heroes, fury of the thunder
hit my golden shield

So we'll fight against the wind for the glory of the kings
to defeat the evil enemies
And we'll ride with our lord for the power and the throne
in the name of holy thunderforce


Arwald and Aresius with the nordic warrior
on their way to Hargor
Chaos and oblivion, turmoil and disorder
will have now their name
The last fallen heroes will defeat your forces
Thousands spirits calling
On the furthest mountain I will see your fire
quenched by holy frost!

So we'll fight against the wind for the glory of the kings
to defeat the evil enemies
And we'll ride with our lord for the power and the throne
in the name of holy thunderforce


Face me evil bastards, smell the hate of angels
Glory, pride and bloodshed
Cowards and beholders, rapers of my wisdom
mix of dust and bones
Go back to your abyss, Algalord will not fall
but your heads will soon roll
Test the blade of heroes, fury of the thunder
hit my golden shield

So we'll fight against the wind for the glory of the kings
to defeat the evil enemies
And we'll ride with our lord for the power and the throne
in the name of holy thunderforce


So we'll fight against the wind for the glory of the kings
to defeat the evil enemies
And we'll ride with our lord for the power and the throne
in the name of holy thunderforce


So we'll fight against the wind for the glory of the kings
to defeat the evil enemies
And we'll ride with our lord for the power and the throne
in the name of holy thunderforce
комментарии: 0 понравилось! вверх^ к полной версии
Без заголовка 10-06-2007 19:42


В колонках играет - Ff7 advent children ost - Tifa's theme (piano version)
Настроение сейчас - Борьба левого полушария с правым

Марьино...
Новогиреево...
РАЗНИЦА АДИН ЧАС????
Б/\9T* T#*ЫЕ П*#$*#*Ы!!!
by Alex


Пережил командировку в славный поселок Мосрентген.
Дружественный асфальт помог снять боковые заглушки с йо-йо.
Ранее по lyn fury читалось "сила сокрыта внутри",
ныне - только ногами не бейте.

P.S. страшно оттуда ехать было) слушать названия остановок))

[640x480]
комментарии: 1 понравилось! вверх^ к полной версии
Посмотрел elephants dream 09-06-2007 16:49


[699x393]
Свое дело ребята сделали.
Смотреть интересно.
комментарии: 1 понравилось! вверх^ к полной версии
Начало положено 08-06-2007 21:11


В колонках играет - Lara fabian - The dream within
Настроение сейчас - как обычно, оптимистично-спокойное

Почти силой заставляют вести дневник.Дизайн when it done.
комментарии: 5 понравилось! вверх^ к полной версии