Паскудна погода
14-05-2009 23:01
Чорне небо, зимний втер дощ, третю добу вряд :(
комментарии: 5
понравилось!
вверх^
к полной версии
KABLOG
19-09-2008 02:48
Випробовую мобльний блог-клнт. За вкном безперервна злива.

комментарии: 0
понравилось!
вверх^
к полной версии
Матриця
10-09-2008 03:31
Одна з останніх моїх пісень.
комментарии: 0
понравилось!
вверх^
к полной версии
Літо
29-06-2007 02:29
В колонках играет - БреговичНіяк не розлучуся з цим щоденником, хоч збирався закрити його вже не менше сотні разів. Чому ж не знищив? Не знаю... Додам, принаймні, свою фотку, щоб народ знав своїх героїв в лице. :)
[583x429]
комментарии: 1
понравилось!
вверх^
к полной версии
Зiрка ясна
02-04-2007 00:40
В колонках играет - "Зiрка ясна"Настроение сейчас - Незрозумiло, якеМайже цiлий вечiр просидiв над новою пiснею "Зiрка ясна". Свiдомо стилiзував її пiд народну - i слова, й музику. Може, тому що пiсля читання Дерида хочеться простого: чорного хлiба з сiллю. А може, я просто старiю i, завершуючи коло, повертаюся до того, з чого починав. Текст не викладаю: без музики, сам по собi, вiн нецiкавий, як i переважна бiльшiсть текстiв до народних пiсень.
комментарии: 2
понравилось!
вверх^
к полной версии
Плач Єремiї
28-01-2007 23:47
В колонках играет - Плач Єремiї
[показать] - Це карма кожного артиста, і більшість людей думає, що, крім пісні "Вона", "Плач Єремії" більше нічого не виконує. Дратує, коли на концертах просять її виконати знову і знову?
- Мене це вже давно не дратує, але колись це була навіть ціла велика проблема. Мені було скільки там... десь 24 роки, коли я вперше заспівав "Вону" (назва народної пісні відміняється теж "по-народному". - Авт.) на сцені, бо до того я співав її тільки серед друзів на спеціальні замовлення, вважав, що краще, ніж автор слів і музики Кость Москалець, її ніхто не співає. Зрештою, так воно і є. Просто Кость - закрита для мас людина, думаю, ніхто вже цього ніколи не почує. Я вже багато разів пробував спокусити його на цілий альбом, але не піддається. Тим часом, наприклад, Віктор Морозов видає альбоми на його тексти - зараз готує такий під назвою "Армія світла".
- Ви чули, як виконують цю пісню вуличні музиканти на Майдані, наприклад?
- Колись давно чув. Просто зараз там не буваю. Я був дуже здивований, коли у Львові вночі звідкись повертався і йшов повз ресторан, де було якесь святкування і музиканти грали "Вону" в своїй такій... інтерпретації (сміється. - Авт.), яка мене навіть розвеселила.
Повнiстю iнтерв'ю з Тарасом Чубаєм можна прочитати
тут
комментарии: 7
понравилось!
вверх^
к полной версии
Без заголовка
12-01-2007 03:44
Ось уже п'ятий день, вiдколи я живу в Келiї Чайної Троянди. Щодня ходжу на прогулянки до лiсу, медитую над сплячими мурашниками, пишу смiшний текст для "PostПоступ" i читаю "Братiв Карамазових" Достоєвського. Вечорами п'ю чай з Яринкою або з Катрусею, - або з обома разом - i жартуємо до чортикiв. Я не встиг зогледiтися, коли вони повиростали... Цю зиму хтось прокляв: Снiгу запекло нема, так, нiби його не iснує в природi. Виглядаю Рябчука, який обiцяв привезти менi твори Юнга i Юнгера. Страшенно хотiлось би прочитати дослiдження, присвячене творчостi Юнгера - Козловски Петер. Миф о модерне: Поэтическая философия Эрнста Юнгера. - Республика. - 2002. Але знайти цю книжку в моїх обставинах майже нереально. Щойно пригадав, що в мене колись уже було д з у й х i ц у пiд назвою "В очiкуваннi снiгу" (у "Нових сполохах") i було воно, мiж iншим, присвячене Миколi Рябчуку. Я тодi неймовiрно захоплювався Гайдеггером i це вiдчувається: Ми всi перебуваємо в очiкуваннi снiгу, затято тримаючи очима нерухомiсть грудневого краєвиду. В оцому триманнi - одна з найбiльш характерних рис нашого людування, нашого способу виконувати буття. Перебування в очiкуваннi i триманнi, хисткий трон, з якого ми правуємо незримо окресленим простором краю мiж сущим та iстотним. Коли приходять снiги - а вони таки приходять, рано чи пiзно , - вони застають нашу бездержавну владу вкрай роззосередженою; вони застають владу, яка тримає нас у полонi тримання i виконання. Снiги збирають нас. Снiги - це Логос, який вiдбирає в нас нiму владу, повертаючи натомiсть голос. Але i тримання, i виконання, i людування так само дар снiгiв; вiд-сутнiх снiгiв. I тому, вiдiбравши в нас владу тримання та виконання, визволивши вiд очiкування, очистивши вiд людування, снiги збирають нас у волi, у непричетностi й осiбностi, повертаючи всетишу без-дарностi, забираючи у непридатнiсть. Але ми все одно повертаємося, рано чи пiзно, потрапляючи до нерухомої пастки очiкування, потрапляючи до тримання, перебуванням виконуючи буття. Ми є. (Цей текст був написаний11.XII.1996, тут-таки, у Келiї Чайної Троянди. Цiкаво, що тут - окрiм питомо гайдеггерiвських мотивiв - з'являється суто стусiвський неологiзм "всетиша", хоч захоплення творчiстю Стуса прийшло до мене пiзнiше, у 1999. Врештi, сам Стус теж захоплювався творами Гайдеггера (якого вiн, на вiдмiну вiд мене, читав в оригiналi); гарно було б дослiдити пiд цим кутом зору якраз способи творення його неологiзмiв - бо ж розмови велися переважно про вплив Рiльке, який помiтний i неозброєним оком).
комментарии: 4
понравилось!
вверх^
к полной версии
Без заголовка
09-01-2007 01:16
(Маленький, Iгор. Вогненна, вiтряна i зливна. - К.: МАУП, 2006. - 144 с.: iл.) "Iдентифiкуючись iз сакральним часопростором Першопочатку, з мiфами Атлантиди, досократiвської Грецiї чи доконфуцiанського Китаю, герой Iгоря Маленького послуговується критерiями, вiльними вiд соцiального або полiтичного, iсторичного наповнення; єдино iстотними змiнами й перетвореннями для такого бачення є змiни космiчнi й екзистенцiйнi: змiна пiр року, забарвлення листя восени, перетворення дiвчини на жiнку або власне старiння. Парадоксально, але якраз отака поезiя, свiдомо зорiєнтована на зв'язок з глибинними, архетипними покладами Слова, успiшно здiйснює магiчну трансформацiю штивних мовомисленнєвих стереотипiв, якої марно шукають - в усi часи! рацiональними зусиллями! - авангардовi й футуристичнi течiї. В українському контекстi ця трансформацiя стає найбiльш помiтною тодi, коли ми зустрiчаємо у "Вогненнiй, вiтрянiй i зливнiй" традицiйнi, "форматнi" постатi матерi або Бога. Саме тодi, замiсть оскоминно-сентиментального воркування/скавулiння i пустопорожнiх, по-своєму нав'язливих едiпiвських поз та комплексiв, ми маємо нагоду пересвiдчитись, що в живому мiфi мати є Великою богинею, а зужитi релiгiйнi форми викликають не благоговiння, а iронiю. /.../ Iгор Маленький - пророк зливної, вiтряної, вогненної релiгiї i через те невластивi форми побожностi викликають у нього, як i в кожного пророка, бажання зруйнувати їх. Понад те, вiршi Iгоря Маленького руйнують усталене конвенцiйне сприйняття поезiї як нешкiдливої (i некорисної) забави; втiм, мову тут слiд вести не так про руйнацiю, як про очищення, катарсис. Розiграна на перехрестi елегiї (якою є кожен "анабазис", кожна автобiографiчна подорож углиб, до "енергiї започинальних днiв") та iдилiї (з її смакуванням i беззастережним виправданням перебiжної митi), поема Маленького вибухає трагедiєю зануреного у невiдворотну осiнь свiту. Свiту, котрий нiяк не може закiнчитись, навiть задля того, щоб згодом розпочатися знову. /.../ "Вогненна, вiтряна i зливна" - це крик пошепки серед пустелi. Це магiчне вiдшiптування насланих напастей. Це ледве чутне запитання - Маленького? Маленького Принца? - про те, чи достатньо сильною є отрута змiї часу. Занурюючись у пристрасний шепiт цього прямого спадкоємця Заратустри, читач стає безпосереднiм учасником жертвоприносин, якi створюють i гарантують безсмертя, долучається до вiщувань i заклинань, спрямованих не тiльки на порятунок людини вiд нелюдського, але й на перевершення цiєї людини в собi" /"Злива понад Зливами", пiслямова до "Вогненної,вiтряної i зливної", Костянтин Москалець/.
комментарии: 1
понравилось!
вверх^
к полной версии
З Новим 2007 роком!
01-01-2007 01:21
Вiтаю! Ти повинен пам'ятати одне: Армiя Свiтла все одно переможе Армiю Мороку; остання iмперiя все одно буде знищена, як би вона не лютувала напередоднi своєї загибелi.
комментарии: 4
понравилось!
вверх^
к полной версии
Алiна Бжезiнська
27-12-2006 23:52
alina-harpist.co.ukАрфiстка зi Львова, яка зробила блискучу кар'єру в Шотландiї
комментарии: 0
понравилось!
вверх^
к полной версии
Нарештi - снiг
27-12-2006 22:39
Настроение сейчас - Свiтлий настрiй зимового вечора
Падав перший снiг, а ти написав слова про мiсто, де померли птахи, мiсто, в якому жили ми; снiг падав саме в цьому безлюдному нарештi мiстi, поглянь за вiкно i переконайся, що це дiйсно так - вони виемiгрували звiдси всi до одного, українцi й жиди, росiяни й чеченцi, люди i нелюди. Легка хуртовина пролiтає за вiкнами. I все дотеперiшнє життя було ось такою хуртовиною - швидкою i чистою, нiби наступна вiртуальна сторiнка. Хто ми? Звiдки прийшли на цi неозорi майдани Всесвiту, де перший снiг нарештi запорошивзужитi слова використаних мов? I чому цi мови занепали, не розвинувшись - i все, висловлене ними, здається анахронiчним, архаїчним, несправжнiм? Поодинокi зблиски сенсу i краси - але тiльки в нейтральному середовищi естетичної концепцiї (Солов'їна мова) свiтосприйняття. А коли справа доходить до реального i конкретного, стає моторошно, настiльки неадекватний стрiй цiєї мови сьогоднiшньому дневi. Приклад: опцiя SMS у моєму Siemens'i перекладається "Звiсточки". Ти тiльки вслухайся: "ЗВIСТОЧКИ"! Але ж це дико звучить, невже нiхто не чує?! Невже обов'язково треба бути поетом, щоб вiдчути: "вiхола" звучить прекрасно; але "звiсточки" з оцим олiгофренiчним зменшувальним суфiксом виглядають макабрично i нежиттєздатно. А таких "звiсточок" у нашому щасливому повсякденнi - мiрiади. Добре, коли за вiкнами вiхола i вони всi кудись пiшли. Вiхола - безмовна. Разом з нею можна змiстовно мовчати цiле життя - хоч по-українському, хоч по-росiйському, хоч на санскритi. ОМ.
комментарии: 0
понравилось!
вверх^
к полной версии
Без снiгу
12-12-2006 18:33
В колонках играет - Алiна БжезiнськаНастроение сейчас - Сум500 рокiв не було такої теплої зими. Дiти плачуть, дiти просять снiгу. Може статися, що це початок Апокалiпсису. Мерзота запустiння на святому мiсцi снiгу.
комментарии: 0
понравилось!
вверх^
к полной версии
Пророцтво
30-11-2006 12:27
Ходорковський, Полiтковська, Литвиненко, Гайдар... На черзi - Путiн i Березовський.

комментарии: 1
понравилось!
вверх^
к полной версии
Туман
26-11-2006 21:31
бiлий туман повсюди вiн заповзае в легенi вiн примушуе бути таким як усi люди на вулицях свiту вони не впiзнають себе в туманi вони хочуть бути щасливими i помирають навпомацки

комментарии: 0
понравилось!
вверх^
к полной версии
Бах
23-11-2006 22:38
Сьогоднi я майже цiлий день слухаю Баха. А за вiкном - безпросвiтна злива.

комментарии: 0
понравилось!
вверх^
к полной версии
[<a href="http://www.xfyre.com/sw/lj2me.html">LJ2ME</a>] Друзi
23-11-2006 18:27
Нео, вiтаю тебе в мому щоденнику!

комментарии: 0
понравилось!
вверх^
к полной версии
[<a href="http://www.xfyre.com/sw/lj2me.html">LJ2ME</a>] Matrix
23-11-2006 12:09
Ми всi живемо в Матрицi, але не всi про це знамо. Ранiше Матрицю називали "майя", космiчна iлюзiя. Президент крани А. - такий самий робот i симулякр (майiн), як президент крани Б. Вiд'днуйся! Пилигримы всех стран, отсоединяйтесь!

комментарии: 4
понравилось!
вверх^
к полной версии