• Авторизация


queen of rain 08-06-2005 14:00 к комментариям - к полной версии - понравилось!


весь вечер крутится в голове припев старой очень красивой песни Roxette "Queen Of Rain"...

"There's a time for the good in life,
a time to kill the pain in life,
dream about the sun you queen of rain. "


дома ее раза 3 прогнал, прочел слова... не знаю, почему, но где-то глубоко внутри за что-то очень сильно цепляет... оч душевная


Queen of Rain
Music by Per Gessle and M.P. Persson;
Lyrics by Per Gessle


In that big big house there are fifty doors
and one of them leads to your heart.
In the time of spring I passed your gate
and tried to make a start.
All I knew was the scent of sea and dew
but I've been in love before, how about you?
There's a time for the good in life,
a time to kill the pain in life,
dream about the sun you queen of rain.
In that big old house there are fifty beds
and one of them leads to your soul.
It's a bed of fear, a bed of threats,
regrets and sheets so cold.
All I knew your eyes so velvet blue,
I've been in love before, how about you?
There's a time for the good in life,
a time to kill the pain in life,
dream about the sun you queen of rain.
It's time to place your bets in life,
I've played the loser's game of life,
dream about the sun you queen of rain.
Time went by as I wrote your name in the sky,
fly fly away, bye bye.
It's time to place your bets in life,
I've played the loser's game of life,
dream about the sun you queen of rain.


аттач ~240Кб
вверх^ к полной версии понравилось! в evernote


Вы сейчас не можете прокомментировать это сообщение.

Дневник queen of rain | Dimonius91929631 - в тихом омуте | Лента друзей Dimonius91929631 / Полная версия Добавить в друзья Страницы: раньше»