Fiind oameni, suntem interesati mai degraba de ceea ce nu avem decat de ceea ce avem deja. Cedam usor in fata ispitelor lumii exterioare, in care ne punem de multe ori impotriva succesului oamenilor din jurul nostru. Astfel, ne impovaram cu diferite tipuri de indoieli, ceea ce ne scoate din echilibru.
Poate ar fi mult mai usor daca ati lua in considerare faptul ca sunteti deja perfecti in forma in care va aflati?
Cand veti trai, increzandu-va in sentimentele si propriul adevar, atunci nimeni sau nimic nu vor putea sa va scoata din echilibru.