De multe ori ne este teama sa punem in practica ceea ce vrem. Exista intotdeauna un "dar": "... dar nu am timp", "... dar imi lipsesc cunostintele necesare", "... nu am destui bani sau nu am alaturi oameni necesari". Acestea sunt doar scuze pentru a nu lua calea manifestarii. Mai bine o asa zisa remiza decat o pierdere...
Luati in consideratie alternativa: ce se intampla daca veti reusi sa castigati in totul? Sa obtineti totul la ce ati visat dintr-o singura lovitura? Nu merita oare? In loc sa va limitati, e timpul sa credeti ca tot ceea ce exista in voi e suficient pentru a va realiza visele. Traiti cu toata pasiunea, cu toata inima, fara frica, si asa chiar veti putea realiza totul.
Frecventa codului MANIFESTARE va va ajuta sa va amintiti ca dispuneti de toate abilitatile de a crea tot ceea ce doriti.
Afirmatie: Sunt hotarat/a sa manifest ceea ce vreau.