Lumea si viata uneori sunt dificile . Uneori, intr-o asemenea masura complicate, incat este dificil sa ramai uman. Sunt zile dezgustatoare. Uneori dureaza mult timp. Incercati sa schimbati situatia, dar nimic nu iese. Unii isi pierd slujba, banii, prietenii, credinta si dragostea. Auziti de evenimente oribile la stiri. Va este frica. Si va inchideti in voi...
Uneori, peste unii se lasa intunericul. Este nevoie de lumina, dar ei n-o pot gasi. Dar daca chiar ei, voi/noi sunteti/tem lumina? Ce se întampla daca puteti deveni o sursa de lumina?
Indiferent de statutul vostru, indiferent de modul in care sunteti impotmoliti in activitatile de zi cu zi, cu siguranta, fiecare dintre voi/noi poate lumina o particica din lume.
Mai mult decat atat, aceasta e singura cale de a lumina lumea: un pas dupa altul, pana la marele final.
DRAGI PRIETENI!
Va invitam 22 si 25 iulie la sedintele de LUMINA:
In primul rand asteptam confirmari de la cei care de mult timp nu-si pot rezolva vre-o problema.