Campul nostru energetic este ca si sistemul de respirație: se extinde si se contracta din nou. Cu fiecare respiratie noi trimitem energii in lumea exterioara si primim noi energii. Asa rezonam unii cu altii si cu intreg universul si impartasim cunostintele din domeniul vast al constiintei. La fel, ca si sistemul respirator, este important sa reglam campul energetic.
Dedicati in mod regulat atentie si timp pentru a va acorda cu natura si cosmosul. Expirati iubirea si dorintele voastre. Aduceti energia inapoi si simtiti cum creste puterea in voi. Simtiti cum tot mai mult si mai mult se extinde campul vostru energetic, creand un schimb ritmic de informatii cu Universul.