Este mai bine sa invatati sa intelegeti decat sa acumulati cunostinte. De memorat este necesar doar un minim de informatii, dar de inteles trebuie enorm de mult. Memoria este pasiva. Intelegerea este activa. Informatia - este ceea ce au dobandit altii. Intelegerea - ceea la ce ajungi singur.