Ganditi-va la ceea ce ii uneste pe oameni care au obtinut deja succes. Credeti ca ei nu au trecut prin esecuri? Nu! Pur si simplu, ei au fost capabili sa accepte problemele si sa mearga inainte. Astazi este momentul sa analizam ce a mers prost si cum de iesit din aceasta situatie.
Ce trebuie facut
1. Fericiti sunt cei care stiu cum sa-si pastreze cumpatul: "Tot ce se intampla e spre bine!"
Acesta este momentul-cheie!
Merita efortul de a invata cum sa folositi orice problema sau esec spre beneficiul propriu! Iar culmea intelepciunii este sa multumiti pentru toate problemele!
2. Exista o intelepciune budista: "Daca s-a intamplat ceva neplacut - inseamna ca s-a copt si s-a spart fructul karmei rele. Inseamna, ca in viitor urmeaza lucruri frumoase! "
Daca priviti situatia din acest unghi, veti gasi in tot ce se intampla partea pozitiva, si astfel veti deveni mult mai fericiti!
Gasiti in situatia voastra partea pozitiva. Ati pierdut ceva material, dar ati ramas in viata, cei dragi sunt sanatosi... si asa mai departe. Cautati binele in tot si toate!
Acesta este stilul de viata al oamenilor de succes.