In Univers este valabila legea energiilor ciclice(bumerangului): tot ceea ce transmiteti (tot ceea ce vine de la voi), se intoarce la voi. De fapt, e foarte usor de transmis prin ganduri si sentimente ceea ce va doriti, si mai tarziu sa obtineti aceasta. Oamenii complica acest proces.
Voi nu constiintizati ca puteti face minuni, pentru ca cautati confirmarea prin fapte care ar explica ceea ce se intampla. Chiar si atunci, cand sunteti martori la ceva extraordinar, spuneti ca este doar o coincidenta sau "pentru toate e voia Domnului." Neintelegand ca aveti puteri creatoare nelimitate, renuntati la propria voastra putere.
Constiintizati, ca de acum puteti crea orice fara sa puneti eticheta de "coincidenta", chiar voi puteti fi creatorul.