Invataminte
11-02-2018 11:21
к комментариям - к полной версии
- понравилось!
Invataminte
Un om sarac l-a intrebat pe Budha:
- De ce sunt asa sarac?
Budha i-a raspuns:
-Nu ai invatat sa oferi!
-Ce sa ofer daca nu am nimic?
Budha ii spune:
- Ai fata, care poate oferi un zambet.
- Ai gura, care poate aprecia sau alina pe ceilalti.
- Ai inima, pe care o poti deschide pentru ceilalti.
- Ai ochii, care-i pot privi pe ceilalti cu bunatate.
- Si ai corpul care poate fi folosit pentru -i ajuta pe ceilalti!
вверх^
к полной версии
понравилось!
в evernote