Imaginati-va ... ca Dumnezeu vegheaza asupra voastra - una dintre cele mai vechi tehnici.
Va schimba intreaga viata.
Odata ce ideea este adanc inradacinata - ca Dumnezeu vegheaza asupra voastra - schimbari subtile incep sa apara. Brusc, se intampla unele lucruri pe care nu le puteati face. Ele par atat de absurde, daca Dumnezeu este cu ochii pe tine, ele par atat de tampite, daca Dumnezeu este cu ochii pe tine. Iar unele lucruri pe care le faci prima data, devin foarte simple, mai usor de facut, pentru ca Dumnezeu vegheaza asupra voastra.
Este doar o tehnica de a crea o noua situatie in fiinta voastra.
Doar sapte zile practicati, si veti incepe sa realizati ce schimbari subtile au inceput sa aiba loc: mergeti altfel, aratati altfel, sunteti mai priceput, aveti mai mult har, sunteti mai special, pentru ca Dumnezeu este cu ochii... Nicicand nu sunteti singuri, peste tot sunteti urmati de prezenta divina. Cand cineva este cu ochii pe tine, devii mai atent si mai constient. Cand cineva te priveste, nu poti sta intr-o letargie sau sa fii inconstient. Acesta este sentimentul ca Dumnezeu va vegheaza, acesta devine parte a fiintei voastre, si va veti confrunta cu o constientizare imensa. Deci, va trebui sa fiti atenti la acest lucru.
Stati putin in tacere, inchideti ochii si simtiti Divinul peste tot...