Viata
m-a invatat ca lumea este amabila daca eu sunt amabil; ca persoanele
sunt triste daca eu sunt trist; ca toti ma iubesc daca si eu ii iubesc;
ca toti sunt rai daca eu ii urasc; ca exista fete zambitoare daca eu le zambesc; ca exista fete amarate daca eu sunt amarat; ca lumea este fericita daca eu sunt fericit; ca lumea se supara daca eu ma supar; ca exista persoane recunoscatoare daca eu sunt recunoscator;
Viata
este ca o oglinda: daca zambesc, oglinda imi intoarce
zambetul. Atitudinea pe care o am in fata vietii este aceeasi pe care
viata o va lua fata de mine.
Cine vrea sa fie iubit, sa iubeasca!
Unicul motiv sa fii fericit este pentru ca tu hotarasti sa fii fericit.
Fericirea este intelepciunea de a te bucura de tot ceea ce iti daruieste Dumnezeu!