• Авторизация


ФУНИЙКИ 24-01-2012 07:26 к комментариям - к полной версии - понравилось!

Это цитата сообщения svetla70n Оригинальное сообщение

ФУНИЙКИ

[показать]

За тестото:
2 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. кис. мляко
1 ч.л. сода
1/2 ч.ч. олио
ванилия
брашно - колкото поеме за да се разточи тънка кора.

За крема:
900 мл. прясно мляко
2-3 яйца
6 с.л. брашно
1 ч.ч. захар
1 с.л. краве масло
1 ванилия


Продуктите за тестото се разбиват последователно, оформя се тесто и се оставя за малко да почине.
През това време приготвяме крема, като жълтъците разбиваме със захарта, добавяме малко топла вода и после брашното. Получава се гъста каша. Млякото се слага на котлона да заври и в него разбъркваме яйчено-брашнената смес внимателно, добавяме маслото и ванилията и бъркаме, докато се сгъсти малко. Кремът се оставя да изстине напълно.
От фолио оформяме фунийки. Разточваме тестото и го режем на лентички около 2 см широки. Оформяме фунийките, като увиваме ленти тесто около фолиото. Печем на 180 градуса. По желание при печене се намазват с жълтък за блясък.
След като се изпекат фунийките, изваждат се и се оставя да изстинат, след което се маха фолиото отвътре. Пълнят се с изстиналия крем, а краищата се топят по желание в смлени орехи, шоколадови пръчици или разтопен шоколад. Разтопен шоколад може да се капне и вътре във фунийките преди слагането на крема.
(За пълнеж може да се използва разбита сметана или някакво сладко)
[http://www.gastronom.bg
[показать]
вверх^ к полной версии понравилось! в evernote


Вы сейчас не можете прокомментировать это сообщение.

Дневник ФУНИЙКИ | irai - Дневник irai | Лента друзей irai / Полная версия Добавить в друзья Страницы: раньше»