|
Смаколик
|
|
Тісто: 400 г борошна, 200 г маргарину, 100 г цукру-пудри, 4 жовтки, 3 ст. ложки сметани, 0.5 ч. ложки амонію, 1 ч. ложка порошку до печива, 2 склянки густого повидла з/ сливок, аґрусу або абрикосів.
Піна з білків: 4 білки, 100 г цукру, 2 ст. ложки крохмалю, 150 г дрібно посічених волоських горіхів.
Крем: 1/2 л молока, 8 ст. ложок цукру, 2 ст. ложки борошна, 2 ст. ложки крохмалю, 1 ст. ложка ванільного цукру, 200 г масла.
Помадка: 125 г масла, 3 ст. ложки цукру, 1 ст. ложка води, 1 ст. ложка какао.
У пересіяне борошно, вимішане з амонієм і порошком до печива, натираємо маргарин на грубій тертці, додаємо жовтки, збиті з цукром, сметану і замішуємо тісто. Ділимо його на дві частини. Кожну частину тіста розкачуємо і викладаємо у форму, вистелену промащеним папером, змащуємо повидлом і покриваємо половиною білкової піни з горіхами. Якщо нема можливості пекти два коржі разом, то білкову масу для кожного коржа треба готувати окремо. Білкову піну готуємо так: білки збиваємо без цукру, а коли вони будуть добре збиті, потрохи додаємо цукор і збиваємо далі. Вкінці вимішуємо із крохмалем та горіхами.
Коржі випікаємо на помірному вогні протягом 40-50 хв.
Крем готуємо так: 1 склянку молока доводимо до кипіння, а решту молока вимішуємо з борошном, крохмалем і цукром. Після цього, помішуючи, з'єднуємо приготовану масу з гарячим молоком. Ставимо на вогонь і варимо ще 2-3 хв, не перестаючи помішувати, поки крем не загусне. Наприкінці до завареного крему додаємо цитриновий сік до смаку. У попередньо добре розтерте масло додаємо порціями охолоджений крем і все разом розтираємо. Накладаємо крем на білкову піну і прикриваємо другим коржем білковою піною всередину. Зверху пляцок заливаємо помадкою (див. рецепт "Стефанка"). Можна зробити поливу зі шоколаду: розтопити 125 г масла і 100 г тертого гіркого шоколаду. Перед споживанням пляцок повинен постояти 12 годин.
Опару найкраще готувати на молоці, тоді дріжджі швидше будуть бродити.
http://truechristianity.info/ua/books/recipes_ua/kulinarni_secrety_sestry_olhy_content.php