• Авторизация


"Хмільний Мед а-ля Синя Фляшка", або "медовуха домашня-смачна-запашна" 31-07-2011 14:10 к комментариям - к полной версии - понравилось!


[показать]

Спешл фо Орест (:

Отже. 
Як зробити своє святкування не таким, як всі інші? — правильно! Не глушити вадяру літрами, а зварити друзям медовухи! Набагато смачніше, здоровіше і добре вставляюче!
Для цього нам знадобиться зовсім не багато.
Рецепт на 1 літру:

— 1 літра горіляки (бажано якоїсь якісної, а не в когось в підвалі закалапуцьканої)
— 150 грам меду (якшо кристалізований — то добре, а якшо рідкий — то взагалі ідеально)
— 1-2, максимум 3 «ракетки» гвоздики (бо гвоздика додає терпкості, а в медовусі вона має відігравати роль файного ароматизатора)
— 2 горошини чорного перцю.
— 1чайна ложечка імбиру(меленого)
— 1 столова ложка кориці(замість кориці інколи дають паприку, що робить медовуху пікантною та «щипаючою»)
— 150 грам цукру.

Власне, сам процес виглядає так (пробачте, що без зображень, я з телефона — потім якось добавлю.):

1. Берем собі якусь велику кастрюлю, ставимо її на газ. На найменший вогник… Виливаємо туди горіВку.

2. Додаємо мед… Весь одразу. Перемішуємо доки горіВка і мед не стануть єдиним цілим (так романтично звучить, пра'?). Якшо мед рідкий — він розчиниться одразу, а над кристалізованим треба буде ше помучитись.

3. Закидуємо туди всі спеції (корицю, гвоздику та імбир). Перемішуємо, тішимось від того, як воно гарно пахне, багато не нюхаєм, бо вставляє. 
ВАЖЛИВО! Вміст кастрюльки має бути теплим, а не гарячим! Не більше 40-50 градусів. І НЕ ДАЙ ЙОМУ, БОЖЕ, ЗАКИПІТИ! 

4. Тим часом… Ставимо на інший вогник невеличку металеву посудинку і висипаємо туди цукор. Нам треба його розтопити. 

5. Стопили нагло цукор. Він зробився непонятного кольору рідиною. 
Обережно вливаємо його в ту нашу бадягу в кастрюлі. Будьте готові до такого ефектного ПШШШ, бо температура топленого цукру десь біля 100 градусів, а медовухи — 50. Тому цукор пшшш'икне і утворить в кастрюлі велику тверду грудку коричневого кольору. 
Ми беремо ложку і безжалісно та холоднокровно товчемо його на маленькі частинки… Розмішуємо і розчиняємо його в медовусі.

Потім, через хвилин так 20, вимикаємо газ і даємо медовусі вистигнути. Далі її треба відфільтрувати. Тобто процідити через ситко, або тонку марлю в четверо складену. 
Можна це робити одразу після охолодження, а можна залишити наніч, щоб настоялось краще.
Ну, от, власне, і все!
Амінь. Тобто — Смачного!

Источник: http://www.khutor.net

вверх^ к полной версии понравилось! в evernote


Вы сейчас не можете прокомментировать это сообщение.

Дневник "Хмільний Мед а-ля Синя Фляшка", або "медовуха домашня-смачна-запашна" | inNaLusia - Дневник inNaLusia | Лента друзей inNaLusia / Полная версия Добавить в друзья Страницы: раньше»