Павло Григорович Тичина вмів обходитись з жінками як справжній Дон Жуан, мав містичне розуміння Музики Сфер, співав хлопчиком в церковному хорі, мав в серці Терези християнського Всепрощення, мав пониклі плечі в часи терору 30-х, пішов на повне співробітництво з радвладою і досяг вершин радянської бюрократії, очоливши Верховну Раду УРСР. Навзагал, біографи не називають його Героєм нашого часу... Але Павло Григорович Тичина і є справжній Герой України! Бо коли питання стало про повний утиск української мови через рішення Верховної Ради УРСР - Павло Григорович СКЛАВ добровільно з себе повноваження Голови ВР.
Але що багато балакати...
Прочитайте лише один його вірш:
“1920. ПАЛІТЬ УНІВЕРСАЛИ, ТОПЧІТЬ ДЕКРЕТИ… - ще один антивоєнний заклик, прямо таки анархічний. Закликає знищувати і радянські декрети, і УНРівські універсали.
Паліть універсали, топчіть декрети:
знов порють животи прокляті баґнети!
Проклинайте закони й канцелярський сказ -
Воля! - єдиний хай буде наказ.
Воля! воля! — серце в грудях…
Знов як рабів розпинають на людях.
Знову кайдани, тюрма, й шомполи,
і слово невільне мов з-під поли.
Хто має право примусить людину?
Хто може ніч обернути за днину?
І хто такий мудрий, щоб зразу нас всіх
повісив за правду, єдиний наш гріх?
Паліть універсали, топчіть декрети:
знов порють животи прокляті багнети!
Проклинайте закони й канцелярський сказ -
Воля! - єдиний хай буде наказ.
Заключний вірш у збірці “Плуг” (1920)”
Вірш взято на сайті “Української правди”
Исходное сообщение морда_зверя і це геройство??? а поставити, як Голова ВР, питання іншим боком був заслабий? ця постать сповнена протиріч, з висоти сучасності її варто досліджувати історикам, але рано робити висновки"Бєлий і Блок, і Єсєнін і Клюєв, Росіє, Росіє, Росіє моя! - Стоїть сторозтерзаний Київ! І двісті розіп'ятий я!.." А ці рядки - хіба не відповідь тобі вустами самого Тичини?..
Исходное сообщение gsreda Эти стихи я читала ещё в школе на вечере, посвящённом творчеству П.Тычины: Я єсть народ, якого Правди сила Ніким звойована ще не була! Яка біда мене, яка чума косила, А сила знову розцвіла. Щоб жить, ні в кого права не питаюсь! Щоб жить — я всі кайдани розірву! Я — стверджуюсь. Я — утверждаюсь. Бо я — живу.Якби П.Тичина більше нічого не написав, то одним цим віршем - він заслужив вічну повагу того народу, який він так оспівав тут! А чи так це насправді? Заглянути достатньо в коментар "МЗ"...