• Авторизация


Слава Генію Поезії - Павлові Тичині! 120 років від дня народження... 24-01-2011 21:04 к комментариям - к полной версии - понравилось!


Павло Григорович Тичина вмів обходитись з жінками як справжній Дон Жуан, мав містичне розуміння Музики Сфер, співав хлопчиком в церковному хорі, мав в серці Терези християнського Всепрощення, мав пониклі плечі в часи терору 30-х, пішов на повне співробітництво з радвладою і досяг вершин радянської бюрократії, очоливши Верховну Раду УРСР. Навзагал, біографи не називають його Героєм нашого часу... Але Павло Григорович Тичина і є справжній Герой України! Бо коли питання стало про повний утиск української мови через рішення Верховної Ради УРСР - Павло Григорович СКЛАВ добровільно з себе повноваження Голови ВР.
Але що багато балакати...
Прочитайте лише один його вірш:

“1920. ПАЛІТЬ УНІВЕРСАЛИ, ТОПЧІТЬ ДЕКРЕТИ… - ще один антивоєнний заклик, прямо таки анархічний. Закликає знищувати і радянські декрети, і УНРівські універсали.

Паліть універсали, топчіть декрети:
знов порють животи прокляті баґнети!
Проклинайте закони й канцелярський сказ -
Воля! - єдиний хай буде наказ.

Воля! воля! — серце в грудях…
Знов як рабів розпинають на людях.
Знову кайдани, тюрма, й шомполи,
і слово невільне мов з-під поли.

Хто має право примусить людину?
Хто може ніч обернути за днину?
І хто такий мудрий, щоб зразу нас всіх
повісив за правду, єдиний наш гріх?

Паліть універсали, топчіть декрети:
знов порють животи прокляті багнети!
Проклинайте закони й канцелярський сказ -
Воля! - єдиний хай буде наказ.

Заключний вірш у збірці “Плуг” (1920)”

Вірш взято на сайті “Української правди”

вверх^ к полной версии понравилось! в evernote
Комментарии (12):
і це геройство??? а поставити, як Голова ВР, питання іншим боком був заслабий? ця постать сповнена протиріч, з висоти сучасності її варто досліджувати історикам, але рано робити висновки
hecate_in_ua 24-01-2011-21:38 удалить
Ответ на комментарий морда_зверя #
Исходное сообщение морда_зверя і це геройство??? а поставити, як Голова ВР, питання іншим боком був заслабий? ця постать сповнена протиріч, з висоти сучасності її варто досліджувати історикам, але рано робити висновки
"Бєлий і Блок, і Єсєнін і Клюєв, Росіє, Росіє, Росіє моя! - Стоїть сторозтерзаний Київ! І двісті розіп'ятий я!.." А ці рядки - хіба не відповідь тобі вустами самого Тичини?..
Тичина знайомий з Клюєвим? або про що мені має розповісти його любов до Росії? про те, що він справжній Герой Росії? чи про те, що він різниці між Росією і Україною недобачив?
hecate_in_ua 25-01-2011-14:52 удалить
Ответ на комментарий морда_зверя # Ти втикаєш, що мова іде не про янекового Клюєва?.. Тобі не подобається Тичина? Ти належиш до класу тих школярів, які декламували: "Краще з'їсти кирпичину, ніж учить Павла Тичину"?.. Чи це в тебе такий нігілізм виникає, коли ти заходиш в мій щод?.. Кожному своє...
ти демагог, не ліпше лінка я кажу, що це суперечлива особистість - ти мені приписуєш "Тобі не подобається Тичина" терпіти не міг цю дебільну примовку про цеглину і жодної відповіді по суті так у нас розмова не піде
koretskiyart 25-01-2011-22:53 удалить
В споре Истина не рождается ...И Ученики Его были искушаемы , а культуру свою как и страну, нужно любить и беречь, если любишь себя ...
gsreda 28-01-2011-18:06 удалить
Эти стихи я читала ещё в школе на вечере, посвящённом творчеству П.Тычины: Я єсть народ, якого Правди сила Ніким звойована ще не була! Яка біда мене, яка чума косила, А сила знову розцвіла. Щоб жить, ні в кого права не питаюсь! Щоб жить — я всі кайдани розірву! Я — стверджуюсь. Я — утверждаюсь. Бо я — живу.
hecate_in_ua 29-01-2011-01:18 удалить
Исходное сообщение gsreda Эти стихи я читала ещё в школе на вечере, посвящённом творчеству П.Тычины: Я єсть народ, якого Правди сила Ніким звойована ще не була! Яка біда мене, яка чума косила, А сила знову розцвіла. Щоб жить, ні в кого права не питаюсь! Щоб жить — я всі кайдани розірву! Я — стверджуюсь. Я — утверждаюсь. Бо я — живу.
Якби П.Тичина більше нічого не написав, то одним цим віршем - він заслужив вічну повагу того народу, який він так оспівав тут! А чи так це насправді? Заглянути достатньо в коментар "МЗ"...
hecate_in_ua 29-01-2011-01:19 удалить
gsreda! Дякую за резонанс душі...
"..яка земля! яке зерно! росиця! - Ну як же не сіять? .." - а саме у голодні 1946-47 діяв закон про 5 колосків, а твій герой сіяв Хто тільки не прикривався народом, не освячував іменем його набрутальніші злочини проти того ж таки народу. Які тільки людожерські експерименти не проводили над ним! сумно
hecate_in_ua 01-02-2011-00:35 удалить
Ответ на комментарий koretskiyart # Я теж притримуюсь такої думки. "А хто без гріха - нехай перший кине камінь в мене!".. Слабкість людську також треба вміти прощати...
Життя Тичини - суцільна моральна трагедія! Дуже багато його творів взагалі було знищено. Не подобалися номенклатурі. Вельми поважаю його, як особистість. Дякую Вам, що відкрили цю тему.


Комментарии (12): вверх^

Вы сейчас не можете прокомментировать это сообщение.

Дневник Слава Генію Поезії - Павлові Тичині! 120 років від дня народження... | hecate_in_ua - Дневник hecate_in_ua | Лента друзей hecate_in_ua / Полная версия Добавить в друзья Страницы: раньше»