• Авторизация


Астрофотки дня. Чуть-чуть красоты... 23-09-2014 08:05 к комментариям - к полной версии - понравилось!



Martin Male
The Aurora were shining on Saturday night and the clouds moving in added a new element to the show.
D800 | ISO800 | f/2.8 | 15“ | 15mm
Photo Page: http://www.mdmphotography.ca/


[930x]
Starry night storm and sprit
Copyrights: Patrick Lécureuil



Sean King
https://www.facebook.com/sean.p.king?fref=photo
Beyond the Galactic Dome.......
This is a 12 picture Panoramic from atop of Mauna Kea looking west.
The Gemini Observatory is to the far left...my personal favorite... and I think the one under the Milky way is the France/Hawaii Observatory.....in the distance you can see a few more observatories and the lights from Waikoloa from below.
Thanks for the Look and please feel free to share.....
вверх^ к полной версии понравилось! в evernote


Вы сейчас не можете прокомментировать это сообщение.

Дневник Астрофотки дня. Чуть-чуть красоты... | Атронах_из_плоти - Астрономия для всех | Лента друзей Атронах_из_плоти / Полная версия Добавить в друзья Страницы: раньше»