• Авторизация


Северное лето... на Марсе 02-07-2014 09:04 к комментариям - к полной версии - понравилось!


[показать]

Mars, photographed by Mars Express, 11th June 2014.

9 images taken with the Mars Webcam. I think we are looking down on the northern hemisphere, around noon on Arabia Terra, Ls 144.2° - northern midsummer. equivalent to terrestrial August.

Image credit: ESA. Animation: AgeOfDestruction http://ageofdestruction.tumblr.com/
вверх^ к полной версии понравилось! в evernote


Вы сейчас не можете прокомментировать это сообщение.

Дневник Северное лето... на Марсе | Атронах_из_плоти - Астрономия для всех | Лента друзей Атронах_из_плоти / Полная версия Добавить в друзья Страницы: раньше»