• Авторизация


Morcheeba - Enjoy The Ride (Feat Judy Tzuke) 19-07-2008 19:10 к комментариям - к полной версии - понравилось!





Shut the gates and sunset
After that you can`t get out
You can see the bigger picture
Find out what it’s all about
You`re open to the skyline
You won`t want to go back home
In a garden full of angels
You will never be alone

But oh the road is long
The stones that you are walking on
Have gone

With the moonlight to guide you
Feel the joy of being alive
The day that you stop running
Is the day that you arrive

And the night that you got locked in
Was the time to decide
Stop chasing shadows
Just enjoy the ride

If you close the door to your house
Don`t let anybody in
It`s a room that`s full of nothing
All that underneath your skin
Face against the window
You can`t watch it fade to grey
And you`ll never catch the fickle wind
If you choose to stay

But oh the road is long
The stones that you are walking on
Have gone

With the moonlight to guide you
Feel the joy of being alive
The day that you stop running
Is the day that you arrive

And the night that you got locked in
Was the time to decide
Stop chasing shadows
Just enjoy the ride

Stop chasing shadows
Just enjoy the ride
[340x304]
вверх^ к полной версии понравилось! в evernote
Комментарии (16):
Thunaraz 19-07-2008-19:22 удалить
хороший текст, легко читается :)
Biriner 19-07-2008-19:25 удалить
Digital_Element, Да и песня, очень приятная!!! )))
19-07-2008-19:50 удалить
Biriner, спасибо большое
Thunaraz 19-07-2008-20:00 удалить
Biriner, забыл перелогиниться
Biriner 19-07-2008-20:07 удалить
Digital_Element, Я поняла, что это ты)))) Кстати, я Ирина! А тебя как зовут?
Biriner 19-07-2008-20:13 удалить
Digital_Element, Вот и познакомились))))
Thunaraz 19-07-2008-20:16 удалить
Biriner, да-да) очень приятно
Berd 19-07-2008-22:39 удалить
послушай.
весь альбом хороший.
сегодня подарил второй раз старшему брату.
и Hotel Costes два диска. и две копии)) денег стало жалко )))Тоже послушай. Очень.
Biriner 19-07-2008-22:47 удалить
Flyse, Спасибо!!! Я в курсе!!!
Моя самая важная и любимая песня не эта, но этого коллектива


Комментарии (16): вверх^

Вы сейчас не можете прокомментировать это сообщение.

Дневник Morcheeba - Enjoy The Ride (Feat Judy Tzuke) | Biriner - "What A Wonderful world" | Лента друзей Biriner / Полная версия Добавить в друзья Страницы: раньше»