• Авторизация


Dream a Little Dream of Me 22-02-2008 11:05 к комментариям - к полной версии - понравилось!


Dream a Little Dream of Me

Stars shining bright above you
Night breezes seem to whisper I love you
Birds singin' in the sycamore trees
Dream a little dream of me

Say nighty-night and kiss me
Just hold me tight and tell me you'll miss me
While I'm alone and blue as can be
Dream a little dream of me

Stars fading but I linger on dear
Still craving your kiss
I'm longin' to linger till dawn dear
Just saying this

Sweet dreams till sunbeams find you
Sweet dreams that leave all worries behind you
But in your dreams whatever they be
Dream a little dream of me

(instrumental break)

Stars shining up above you
Night breezes seem to whisper I love you
Birds singin' in the sycamore trees
Dream a little dream of me

Sweet dreams till sunbeams find you
Sweet dreams that leave all worries behind you
But in your dreams whatever they be
Dream a little dream of me

Yes, dream a little dream of me

вверх^ к полной версии понравилось! в evernote
Комментарии (5):
-alice-n-rabbit- 22-02-2008-11:51 удалить
Исходное сообщение Biriner Dream a Little Dream of Me Stars shining bright above youNight breezes seem to whisper I love youBirds singin' in the sycamore treesDream a little dream of meSay nighty-night and kiss meJust hold me tight and tell me you'll miss meWhile I'm alone and blue as can beDream a little dream of meStars fading but I linger on dearStill craving your kissI'm longin' to linger till dawn dearJust saying thisSweet dreams till sunbeams find youSweet dreams that leave all worries behind youBut in your dreams whatever they beDream a little dream of me(instrumental break)Stars shining up above youNight breezes seem to whisper I love youBirds singin' in the sycamore treesDream a little dream of meSweet dreams till sunbeams find youSweet dreams that leave all worries behind youBut in your dreams whatever they beDream a little dream of meYes, dream a little dream of me
Здорово!)
Из моего любимого фильма! Вот напоролась я сегодня на клад! Спасибо за днев. Ты- ЧУДО!
Nagasaki7033 06-02-2009-06:53 удалить
Привет! Спасибо за ваши записи, В своём дневнике я раздаю инвайты (приглашения) в закрытый блог - Leprosorium, буду раз, если вы присоединитесь к нашему сообществу. С уважением, Нагасаки


Комментарии (5): вверх^

Вы сейчас не можете прокомментировать это сообщение.

Дневник Dream a Little Dream of Me | Biriner - "What A Wonderful world" | Лента друзей Biriner / Полная версия Добавить в друзья Страницы: раньше»